W poniedziałek dnia 23 października br. na początku tygodnia misyjnego, Szkołę Podstawową Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II we Wrocławiu odwiedziła siostra Anna Polak – salezjanka, która przybyła do Polski z Etiopii, gdzie pracuje jako misjonarka.

W czasie krótkiego okresu pobytu w swojej Ojczyźnie, Siostra znalazła czas, aby opowiedzieć uczniom o swojej działalności oraz przybliżyć życie na misjach w Etiopii, kraju położonego we wschodniej części Afryki.

Misjonarka  opowiedziała o dzieciach z Etiopii i ich trudnej sytuacji materialnej, na przykład  o braku wody pitnej i pożywienia, co powoduje wysoki stopień zachorowań. W szkole rozpoczęto realizację projektu edukacyjnego: „Wielka wyprawa misyjna”– adopcja na odległość” dotyczącą m.in. zbiórki funduszy na opłacenie nauki przynajmniej jednemu dziecku.

Na zakończenie uczniowie serdecznie podziękowali za piękne spotkanie. Okazuje się, że misje, oprócz swojego duchowego aspektu, to także niezwykła przygoda, a my życzymy siostrze Annie, wytrwałości, zdrowia i opieki Bożej na każdy dzień.
Obiecujemy modlitwę i mamy nadzieję, że trud i ofiara Misjonarzy zrodzą nowe powołania misyjne.

s. Izabela Gryń