Wybory odbyły się rano 5 październc ika 2021 r. Jako pierwszy pogratulował Matce Przełożony Generalny Salezjanów Ks. Bosko ks. Ángel Fernández Artime. Oficjalną proklamację powitano gorącymi oklaskami.

Siostra Chiara Cazzuola urodziła się 6 maja 1955 r. w Campiglia Marittima (Livorno), w Toskanii, ziemi Dantego Alighieri, regionie artystów, świętych i poetów. Miasto z widokiem na morze! A to niemało dla Matki o szerokich horyzontach.

Dorasta w zjednoczonej i pracowitej rodzinie. Jest pomiędzy dwoma braćmi. Mama jest otwartą i miłą kobietą. Siostra Chiara otrzymała od niej odrobinę humoru, który czyni życie pięknym. Od młodości oddychała charyzmatem salezjańskim, ponieważ w jej miejscowości są CMW z pełnym życia oratorium. Od tamtego czasu pokochała śpiew, teatr i towarzystwo. Gdy wzrastała do salezjańskiego powołania zakonnego, w wieku 18 lat wstąpiła do Zgromadzenia i przeżyła postulat i nowicjat w Castelgandolfo (Rzym).

5 sierpnia 1975 r. zostaje CMW, żywym kamieniem pomnika wdzięczności Maryi Wspomożycielki, konsekrowaną wychowawczynią, by oddać swoje życie Jezusowi i młodzieży.

Siostra Chiara, po intensywnym roku junioratu w Turynie i po ukończeniu studiów literackich w Rzymie na Wolnym Uniwersytecie Maria Assunta, z radością przeżywa misję salezjańską w szkole Montecatini, gdzie uczy w eksperymentalnym liceum. Jest dyrektorem i inspektorialną koordynatorką duszpasterstwa młodzieży.

W 2003 r. przybyła do Genui z Toskanii, gdzie do 2007 r. była dyrektorką wspólnoty i szkoły oraz radną inspektorialną. Powołana na inspektorkę inspektorii Emilia-Liguria-Toskania Matki Bożej z Wieczernika z siedzibą w La Spezia (ILS), niewiele czasu tam zostaje, ponieważ na XXII Kapitule Generalnej w 2008 roku zostaje wybrana Radną Wizytatorką. Odwiedza niektóre inspektorie Ameryki i Europy, zdobywając bogate doświadczenie salezjańskie i międzykulturowe. Każdą siostrę obdarza bezgraniczną miłością taką jaką ma do każdej osoby i ludzkiej rzeczywistości, uśmiechem i dobrym optymizmem, umiejętnością dostrzegania ziaren życia i nadziei we wszystkich i w wydarzeniach. W 2015 r. przebywa na Antylach na różnych spotkaniach formacyjnych, a w 2019 r. odwiedza „nową” wizytatorię Maryi Matki Kościoła – RMC

W KG XXIII 2014 została mianowana Wikarią Generalną. Dwukrotnie była regulatorką Kapituły Generalnej (2014 i 2021).

5 października 2021 r. na XXIV Kapitule Generalnej została wybrana Matką Generalną, dziesiątą następczynią Marii Dominiki Mazzarello.

W tej bezprecedensowej godzinie w historii i u bram 150. rocznicy założenia Zgromadzenia CMW, Matka Chiara z prostotą i głęboką świadomością staje na czele Rodziny Zakonnej Córek Maryi Wspomożycielki i krocząc w stylu synodalnym, patrzy w przyszłość z nadzieją i zaufaniem.

Wszystkiego najlepszego Matko!