Jubileusz 150-lecia powstania Zgromadzenia stwarza okazje do budowania jedności i komunii. Jednym ze sposobów jest niewątpliwie muzyka. W lutym br. został rozstrzygnięty konkurs na hymn promujący obchody jubileuszowe „Camminando con Maria” .

Autorem tekstu i kompozytorem muzyki w oryginale jest Juan Javier Bernal García, salezjanin współpracownik i dyrektor Kolegium CMW w Hiszpanii. Hymn, inspirowany jubileuszowym tematem „Maryja idzie z nami”, budzi radość i nadzieję, zakorzenione w wierze i charyzmacie salezjańskim, w pewności, że „Maryja jest czynnie obecna i kontynuuje swoją misję w Instytucie CMW jako Wspomożycielka Chrześcijan i Matka „.

Aby móc dołączyć do wspólnego świętowania, na potrzeby naszych Inspektorii, powstała wersja polska oparta na oryginale: „Idąc z Maryją”. Jej autorem jest s. Aleksandra Sys, a w wykonaniu usłyszeć możemy także s .Angelikę Piechocką. Wielki ukłon kierujemy w stronę Pawła Funnyman Sysa, który współtworzy wersję instrumentalną oraz podjął się nagrania i masteringu.

 

Hymnu w wersji polskiej, a także wersji w innych językach posłuchać można tu:

https://soundcloud.com/user-24146069/idac-z-maryja-wersja-polska-saleksandra-sys-sangelika-piechocka-pla

 

Tekst oraz akordy znajdują się pod tym linkiem:

https://drive.google.com/file/d/10MDtJiuzSHqnuWhrguOuuNq4NWXi7ysK/view?usp=sharing