Trzy miesiące temu odbyło się weekendowe spotkanie dla dziewczyn i młodych kobiet zorganizowane przez obie Inspektorie sióstr salezjanek w Polsce. Już dziś zapraszamy na kolejne wspólne spotkanie w Pieszycach – szczegóły poniżej.

W dniach 20-22 lutego 2026 r. w Łomiankach odbyło się spotkanie weekendowe dla dziewczyn i młodych kobiet. W programie znalazły się warsztaty z panią psycholog dotyczące relacji, warsztaty kulinarne, kreatywne, zajęcia z fizjoterapii oraz tańca uwielbienia. Nie zabrakło także czasu na modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu, spowiedź i Eucharystię i adorację krzyża. Wszystko przebiegało w duchu budowania przyjaźni z Bogiem, drugim człowiekiem i samym sobą. Uczestniczki mogły również usłyszeć nawiązanie do konkretnych wydarzeń z życia św. Marii Dominiki Mazzarello. O tym spotkaniu tak wypowiadają się uczestniczki tych dni:

Świadectwo Izy:

Jeśli miałabym jednym słowem opisać minione spotkanie w Łomiankach było by to słowo PRZESTRZEŃ!

  • Na działanie Boga, na rozmowę z drugim człowiekiem, na dzielenie się dobrem, na modlitwę i radość, przestrzeń w której każda z nas mogła być sobą. A mury które znam bardzo dobrze każdego dnia zaskakiwały czymś nowym i ciekawym.
  • Ubogacające konferencje i prace w grupach, niesamowicie inspirujące warsztaty, chwile refleksji podczas adoracji krzyża i wielki strumień miłości który wylewał się na każdą z nas podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu
  • Nowe znajomości i piękne spotkania z tymi których już znałam, dużo śmiechu i integracji, nasza wspólnota którą przez te dni tworzyłyśmy była ogromnym skarbem a relacje tam budowane na pewno nie skończyły się wraz z niedzielnym porankiem…

Historię tych dni ciężko opowiedzieć słowami, najlepiej przyjechać i przekonać się samemu jak wielką łaską są te spotkania i jak wiele można z nich czerpać, niczym ze studni w której woda nie kończy się nigdy. 

Świadectwo Natalii:

Weekendowe spotkanie dla kobiet w Łomiankach było dla mnie przepięknym przeżyciem. Był to czas zarówno spokojny jak i intensywny, stanowczo za krótki ale przeżyty głęboko. Z pewnością długo będę wspominać przepiękne warsztaty z tańca uwielbienia oraz rozmowy i wspólne śpiewanie do późnych godzin. Bezcenne też były dla mnie chwile spędzone na adorowaniu Pana Jezusa, które dały mi dużo pokoju serca i wytchnienia.

Dlatego chwała Panu za ten czas!

Świadectwo Zuzi:

Był to bardzo inspirujący czas – czas na refleksje, skupienie, spokój, rozwój nowych relacji, modlitwę, uwielbienie, naukę, zajrzenie w głąb siebie, zabawę a w szczególności był to czas spędzony z Jezusem! W tym pięknym czasie udało mi się odzyskać przestrzeń na to aby zwolnić, wziąć oddech i odpocząć nieco od pędzącej codzienności. Z pewnością był to dobry początek Wielkiego Postu. Czuję dużą wdzięczność za każdą osobę budującą te wspólnotowe spotkania i tworzącą na nich ciepłą, komfortową atmosferę!

Zapraszamy na kolejne spotkanie międzyinspektorialne – rekolekcje ze Słowem Bożym, które odbędą się w pięknej górskiej okolicy w dniach 15-19 lipca 2026 r. w Pieszycach. Więcej informacji dostępnych jest pod linkiem: tutaj