W niedzielę, 14 maja, do kościoła p.w. Św. Marii Dominiki Mazzarello w Krzeczynie Wielkim, przybyły siostry salezjanki ze wspólnot z Wrocławia, Środy Śląskiej, Nowej Rudy, Dzierżoniowa, Wschowy, Lubina i Pleszewa, aby razem z przedstawicielami wspólnot wychowawczych świętować uroczystość Założycielki.

Eucharystii przewodniczył ksiądz Tomasz Rutkowski SDB – dyrektor szkoły salezjańskiej w Lubinie. Ksiądz Tomasz w homilii nawiązał do Matki Mazzarello jako kobiety poszukującej, gorliwej w miłości do Jezusa i bliźnich, kobiety, która zanurzona w Jezusie nie zatrzymuje się na sobie i nie zatrzymuje Go dla siebie, ale wychodzi do innych – kobiet, dzieci, by i one mogły doświadczać ogromu Jego łaski.  Życzył, byśmy jak Maria Dominika poszukiwali Jezusa i odnajdywali Go, niosąc radość Ewangelii wszystkim, nawet za cenę krzyża. Eucharystia, od strony muzycznej ubogaciła obecność dzieci ze szkoły salezjańskiej oraz dzieci z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Lubinie. Msza Święta zakończyła się procesją wokół kościoła.

Wspólne świętowanie było okazją do ciepłych, rodzinnych spotkań z parafianami, kapłanami, siostrami, rodzicami, przedstawicielami różnych wspólnot. Najmłodsi mogli uczestniczyć w zabawach i grach sportowych.

Dziękujemy księdzu Andrzejowi Godyniowi SDB, proboszczowi parafii w Krzeczynie, za serdeczne przyjęcie, parafianom za trud przygotowania poczęstunku, wszystkim za wspólną modlitwę i radość.

Do zobaczenia za rok.

siostra Longina Majtka FMA