W niedzielę 10 maja 2026, w pierwszy dzień Triduum do św. M. D. Mazzarello, w Krzeczynie Wielkim odbył się odpust parafialny. Uroczystość ku czci św. Marii Dominiki Mazzarello odbyła się z udziałem parafian, gości przybyłych do Krzeczyna na obchody odpustowe oraz sióstr salezjanek, które przyjechały z kilku domów inspektorii: Grabów n/Prosną, Pieszyce, Środa Śląska i Wrocław.

Świętowanie rozpoczęło się o godz. 11:30 od przedstawienia prezentacji przygotowanej przez lubińskie siostry, która opowiadała krótką historię z życia pierwszych Córek Maryi Wspomożycielki oraz wyjazdu pierwszej wyprawy misyjnej FMA do Urugwaju w 1877 r. Siostry z Lubina przygotowały tę prezentację z grupą młodzieży z 2 Liceum Ogólnokształcącego i Oratorium św. Jana Bosko oraz z dziećmi ze scholi obu parafii, w których siostry pracują. Po części artystycznej o g. 12:00 odprawiona została uroczysta Msza św. koncelebrowana przez ekonoma inspektorialnego ks. Lesława Klamera i ks. prob. Andrzeja Godynia. W darach m.in. niesiony był obraz – portret św. Marii Troncatti, który został podarowany dla kościoła w Krzeczynie przez Córki Maryi Wspomożycielki Inspektorii Wrocławskiej. Obraz zostanie powieszony na ścianie chóru obok kilku innych portretów przedstawiających Świętych Rodziny Salezjańskiej. Eucharystia zakończyła się procesją z Najświętszym Sakramentem. Podczas procesji odśpiewano Litanię Loretańską do NMP i na koniec „Te Deum” z błogosławieństwem. Po Mszy św. na placu kościelnym parafianie zaprosili siostry salezjanki i gości na poczęstunek (bigos, kiełbaski z grilla i ciasto z kawą). W czasie posiłku dzieci miały okazję skorzystać z pokazu wozów strażackich oraz gier i zabaw na powietrzu.

Cała uroczystość przebiegała w miłej rodzinnej atmosferze, a Patronka krzeczyńskiego kościoła Maria Dominika Mazzarello, która ceniła sobie życie apostolskie, wspólnotowe i rodzinne na pewno czuwała nad wszystkimi uśmiechnięta.

s. Renata Polak FMA