W dniu 16 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbył się już po raz siódmy koncert pt.: „Dziś nadzieja rodzi się”. Wystąpili w nim nasi uczniowie – laureaci szkolnego konkursu bożonarodzeniowego. W ich wykonaniu usłyszeliśmy tradycyjne i współczesne kolędy.

Wspaniale zaprezentowała się nasza liczna schola, która jedną z kolęd zaśpiewała wraz z p. Aleksandrą Opałą – Wójcik artystką operową, a przede wszystkim mamą jednej z naszych uczennic. Wielkimi brawami został nagrodzony zespół taneczny składający się z dzieci klas I-III. Na duże uznanie zasługuje przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu najstarszych uczniów.

Na sali, choć to już po świętach, panował odświętny nastrój pełen radości, ale i zadumy. Cieszyliśmy się z obecności gości: s. Anny Świątek – Inspektorki Zgromadzenia Sióstr Salezjanek, s. Zuzanny Filipczak – dyrektora Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek,  s. Teresy Staszewskiej – dyrektorki wspólnoty na ul. św. Jadwigi, s. Elżbiety Niepli – dyrektora przedszkola salezjańskiego, Sióstr Salezjanek, ks. Tomasza Hawrylewicza,  rodziców, dziadków, nauczycieli, pracowników szkoły i jej sympatyków.

Wszystkim bardzo się podobało, czego wyrazem były wielkie brawa, a w nie jednym oku pojawiła się łza wzruszenia. Co roku koncert cieszy się dużą popularnością i przyciąga nowych, utalentowanych uczestników. Powód do dumy mają zarówno rodzice jak i nauczyciele.

Za wspaniałe pomysły i twórczą pracę z uczniami podziękowania kieruję do s. Lucyny Gocyły, p. Urszuli Mikrut, p. Amelii Kramarczyk-Pępek i p. Joanny Krzeszowskiej.

Wszystkim uczestnikom dziękuję za piękne występy oraz dostarczenie głębokich i niezapomnianych przeżyć.

s. Izabela Gryń

 

 

 

foto: s.Maria Hrynczyszyn