Od 10 do 23 lipca 2017 roku dzieci i młodzież ze Wschowy odpoczywała nad polskim morzem w miejscowości Jastrzębia Góra.

Wykorzystując walory nadmorskiej miejscowości korzystaliśmy z kąpieli morskich i słonecznych podziwiając plażę położoną u podnóża wysokiego klifu, stale rzeźbionego przez morskie fale. Spacerując szlakiem Nadmorskiego Parku Krajobrazowego oraz Promenadą Światowida poznawaliśmy piękno okolicy docierając m.in. do latarni morskiej w Rozewiu oraz do Władysławowa. Ponadto był czas na wspólną zabawę na świeżym powietrzu, konkursy oraz warsztaty manualne.

Jastrzębia Góra stanowi również doskonałą bazę wypadową do pobliskich miejsc położonych nad Morzem Bałtyckim. Wykorzystaliśmy i tę okazję jadąc na Hel, płynąc statkiem wokół helskiego cypla, zwiedzając zamek w Malborku, odwiedzając Gdańsk, Westerplatte, Sopot oraz Gdynię. Ruszyliśmy też i  w kierunku Łeby odwiedzając Sea Park Sarbsk, który jest pierwszym w Polsce parkiem związanym tematycznie z fauną i florą mórz i oceanów, jak również kulturą i historią regionu pomorza.

Grupa licząca 48 osób była pod opieką s. Wioletty oraz animatorów oratorium. Przeżyliśmy piękny czas odpoczynku, zabawy i wspólnego poznawania siebie i za to dziękujemy Bogu i ludziom.

s. Wioletta Malinowska