W dniach 19 – 29 lipca 2020 roku wraz z Siostrami Salezjankami, które na co dzień prowadzą Niepubliczną Szkołę Podstawową w Dzierżoniowie,  na kolonie letnie w ośrodku Relax w Osiecznej wyjechało 45 dzieci i młodzieży. Opiekę nad uczestnikami sprawowali: s. Katarzyna Okrzejska – jako kierownik oraz wychowawcy: s. Bożena Cichańska, p. Joanna Skowron, p. Julia Rękoś, p. Maciej Kajkowski, p. Michał Zawiślak.

Uczestnicy objęci byli zajęciami z 3 bloków tematycznych: sportowo-rekreacyjnym „Aktywni na start”, artystycznym „Arto-sfera”, profilaktyczno – formacyjnym „Lepiej z kulturką”.

Dzieci podczas kolonii miały okazję korzystać z plażowania i rekreacji wodnej nad jeziorem, jeździć konno, wziąć udział w grze z Paintball’em laserowym, w warsztatach z Mażoretkami, w zajęciach tanecznych Zumba, a także zwiedzić Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej wraz z warsztatami rękodzielniczymi.

Wyjątkowym momentem była wizyta na ośrodku grupy cyrkowej z Poznania, która po swoim pokazie, poprowadziła dla małych grupek warsztaty z akrobatyki, chodzenia po linie, na szczudłach oraz z ekstremalnego skakania przez dwie liny.

Poza tym kadra kolonii organizowała różnotematyczne warsztaty i zajęcia, m.in. zajęcia plastyczne, sportowe, skręcania balonów, muzyczne z Bum Bum Rurkami, gry terenowo – edukacyjne oraz salezjańskie codzienne pogodne wieczory. Uczestnicy objęci zostali także programem profilaktycznym, pogłębiającym zasady kulturalnego zacho omenty codziennych modlitw, odbywające się w stworzonej na ośrodku kapliczce.

Choć koronawirus siał trochę lęku jak zorganizować kolonie, to jednak poczynając od bazy ośrodkowej, wszystko sprzyjało zachowaniu bezpiecznych warunków, a jednocześnie dzieleniu rodzinnego ducha salezjańskiego wśród kadry i uczestników kolonii, a idealna pogoda towarzyszyła nam każdego dnia.

Był to naprawdę błogosławiony czas we wzajemnych życzliwości i bliskości Boga.

s. Katarzyna Okrzejska