W Niechorzu, w dniach od 18 do 21 lutego 2020 roku, w ośrodku prowadzonym przez Siostry Służebniczki, 36 osobowa grupa młodzieży z kilku parafii z Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej, a szczególnie z parafii św. Jana Bosko ze Szczecina, pod opieką ks. Mariusza Wencławka – Salezjanina i s. Bożeny Salij – Salezjanki, miała radość przeżyć piękne spotkanie z Bogiem w czasie ferii zimowych.

W programie rekolekcji były zaplanowane momenty wspólnej modlitwy: rano i wieczorem, Msze św., adoracja, okazja do spowiedzi, konferencje, słówka na Dzień Dobry i na Dobranoc – (metoda wychowawcza ks. Bosko, indywidualne rozmowy z uczestnikami), prowadzenie zajęć (prace w grupach, gra terenowa, pielgrzymka) i momenty radości (zabawy integracyjne, dyskoteka).

Treścią przewodnią rekolekcji – KOCHAM ŻYCIE – było ukazanie ciekawych postaci, które również dzisiaj mogą inspirować ludzi młodych, aby przeszli przez życie wykorzystując swój dar młodości. Głównymi postaciami byli: św. Jan Paweł II, Ksiądz Kardynał Stefan Wyszyński, św. Jan Bosko. W oparciu o przygotowane materiały, na pracy w grupach, młodzi wykonali bardzo ciekawe plakaty przybliżające ich życie, nauczanie – aktualne również dziś, które później na wspólnym spotkaniu prezentowali całej wspólnocie rekolekcyjnej.

Kolejnymi postaciami dającymi przykład byli współcześni sportowcy, aktorzy, muzycy… Poznając ich historie zwracaliśmy szczególną uwagę na miejsce Boga w ich życiu. Ich świadectwa pobudziły młodzież do refleksji, że obecność Boga nadaje prawdziwy i głęboki sens życiu.
Czas zimowy nie przeszkodził nam w odbyciu pielgrzymki brzegiem morza do Pustkowa. Była bardzo wymagająca z powodu niesprzyjającej pogody, którą uczestnicy przyjęli w duchu pokuty. Kończąc pielgrzymkę przy replice Krzyża z Giewontu grupa modliła się Koronką do Miłosierdzia Bożego i wysłuchała refleksji, jakie znaczenie ma Krzyż w życiu każdego chrześcijanina.

Pomocą do przeżycia rekolekcji były również dwa filmy: ,,Przypływ Wiary” oraz ,,Cristiada”, które pomogły nam docenić wartość ludzkiego życia, oraz skłoniły do zastanowienia się nad tematem własnej wiary i dawanego świadectwa przynależności do Chrystusa.

Pod opieką Wspomożycielki przeżyliśmy piękne chwile spotkania z Bogiem i między sobą. Nawiązały się nowe więzi i przyjaźnie, które z pewnością pomogą młodym w trwaniu w bliskiej relacji z Chrystusem i między sobą, doceniając wartość życia. Uczestnicy wrócili bardzo zadowoleni z pragnieniem kontynuowania podobnych spotkań.