Podczas KG XXIV  Kapitulne dzielą się oczekiwaniami i  marzeniami o przyszłości Zgromadzenia CMW i Konferencji Międzyinspektorialnych.

Rzym (Włochy). Dla sióstr Kapitulnych minęły już dwa tygodnie od rozpoczęcia pracy Kapituły. Jest to intensywny czas studium i refleksji, dzielenia się i wspólnych poszukiwań w Komisjach i podkomisjach. Oddycha się powietrzem synodalnym, rodzącym życie, podziela się oczekiwania i marzenia.

Przedstawicielka Konferencji Międzyinspektorialnej Indii (PCI), Delegatka Hinduskiej Inspektorii Niepokalanego Serca Maryi – Shillong (INS), s. Celine D’Cunha, dzieli się oczekiwaniami PCI wobec XXIV Kapituły Generalnej.

«CMW Indii przygotowują się do obchodów 100-lecia obecności CMW w Indiach w roku 2022. Jest to czas odrodzenia, rozeznawania, odnowy, marzeń, ożywienia, aby być Ks. Bosko i Matką Mazzarello dla milionów dzieci i młodzieży, którzy proszą nas o znaczącą obecność i owocne towarzyszenie».

CMW w Indiach są znakiem NADZIEI

«Jesteśmy siłą: ponad 1500 sióstr, 107 nowicjuszek, 230 wspólnot. Są młodzi ludzie, wciąż mamy powołania, opiekujemy się dziećmi i młodzieżą w trudnych sytuacjach. Jest wzrost, jest życie, jest witalność, a Indie i Azja mają wiele do zaoferowania światu CMW w duchowości i misji.

CMW w Indiach otrzymało wiele od Zgromadzenia CMW, pierwsze misjonarki wniosły do narodu ducha i charyzmat salezjański. Teraz jest czas na dawanie i zobowiązujemy się odwzajemnić dar, ponieważ jesteśmy jedną Rodziną.

Zobowiązujemy się do podejmowania odważnych kroków, do wspólnego planowania przyszłości:

  • Uwidocznić charyzmat salezjański i wywrzeć wpływ na wielokulturową, wieloreligijną i wielojęzyczną rzeczywistość narodu;
  • Podjąć wyzwanie życia w tolerancji religijnej, pokoju, współpracy i harmonii, które zawsze charakteryzowały ten kraj;
  • Iść razem jako Zgromadzenie CMW, razem marząc, szukając i rozeznając, w tych dniach łaski Kapituły Generalnej, aby odkryć nowość i świeżość Ducha Świętego;
  • Towarzyszyć, cenić kulturę, zasoby, doświadczenia duchowe, głęboką ciszę, kontemplację, umiejętność dawania, a nie tylko otrzymywania;
  • Odkrywać ukryte bogactwa w różnych realiach Zgromadzenia CMW, żyjąc z otwartością, uległością, szczęśliwe z bycia CMW, dzieląc się pomysłami, doświadczeniami i zasobami duchowymi, ubogacając się nawzajem;
  • Tworzyć sieć jako Zgromadzenie CMW wraz z młodzieżą i dziećmi, którzy żyją w sytuacjach trudnych z powodu Covid-19 lub są zagrożeni, jak na przykład kobiety, pracownicy migrujący i studenci poszukujący lepszej przyszłości.

Jesteśmy pewne obecności Maryi w życiu Zgromadzenia i w Indiach. Naprawdę Ona uczyniła wszystko. Doświadczyłyśmy cudów Jej interwencji w naszym życiu i naszej misji. Z Jej Towarzyszeniem, z Pasją i Entuzjazmem Założycieli, Ks. Bosko i Matki Mazzarello, zobowiązujemy się rodzić Życie, Życie w obfitości».