W dniach 19 – 23 lutego w Pleszewie, w Salezjańskim Oratorium „Radosnym BYĆ!” odbyły się półkolonie zimowe pod hasłem: „Każdą chwilę spędzamy twórczo i mile”. W spotkaniach uczestniczyło 27 dzieci. Prowadzenie zajęć oraz opiekę nad uczestnikami sprawowały s. Katarzyna Okrzejska, s. Joanna Jach, p. Paulina Kałużna, p. Wiesława Knappe oraz animatorki – Kalina Małecka, Zuzanna Rzeźnik, Natalia Wasielewska… wszystkim z serca dziękujemy za podjęty trud i pomoc.

Zajęcia obejmowały liczne warsztaty tj. muzyczne z Bum Bum Rurkami, taneczne, kulinarne, edukacyjne (gra o tematyce ekologicznej) i plastyczne (tworzenie balonowych gniotków). Dzieci miały również okazję uczestniczyć w zajęciach na basenie oraz na kręgielni, w wieloboju sportowym, konkursie Mam Talent oraz licznych zabawach integracyjnych. Miłym momentem było także Kino Domowe z projekcją bajki „Ratatui”, którą dzieci przyjęły z dużym entuzjazmem.

W ostatnim dniu na półkolonie dojechał gość specjalny – p. Michał Sośniak z Dzierżoniowa, który jest profesjonalnym iluzjonistą i wykonał dla dzieci niesamowity pokaz sztuczek, w którym wszyscy aktywnie brali udział. Radości i pytań „Jak to możliwe?” nie było końca.

Na zakończenie zozstal rozegrany teleturniej Tombola z nagrodami oraz każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i paczuszkę z własnoręcznie wykonanymi ciasteczkami.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za bardzo twórczo i miło spędzony czas oraz aktywne zaangażowanie, a Panu Bogu niech będzie chwała za Jego opiekę nad nami i towarzyszenie nam w swoim Słowie podczas codziennych słówek „na do widzenia”.

s. Katarzyna Okrzejska