Dnia 4 marca w Ostrowie Wielkopolskim w kinie Komeda odbyło się spotkanie młodzieży ostrowskich szkół z lekarzem transplantologiem oraz osoba po przeszczepie. Spotkanie zorganizowało Liceum Sióstr Salezjanek w ramach kampanii „Drugie życie”.

Podjęliśmy się tego zadania po raz trzeci. Akcja polega na przybliżeniu ludziom tematu transplantacji oraz przekonywanie, że warto podpisać i mieć przy sobie oświadczenie woli.

W ramach spotkania uczniowie obejrzeli niezwykle wymowne przedstawienie na temat nadziei, jaka może być serce podarowane drugiej osobie, W przedstawieniu wystąpiły uczennice naszego LO.

Zaproszeni wysłuchali prelekcji pani dr nauk medycznych Katarzyny Smykał-Jankowiak, pracującej w Poznaniu na oddziale nefrologii oraz transplantologii a także mogli poznać historię drugiego życia pani Renaty Maternik. Pani Renata od 14 lat żyje z przeszczepionym sercem.

Po spotkaniu organizator akcji pani Bogusława Jędrzejak wręczyła nagrody dzieciom i młodzieży, którzy wzięli udział w organizowanym przez nasze Liceum konkursie plastycznym na temat transplantacji. Gratulujemy nagrodzonym.

Patronat nad naszymi działaniami sprawują TV Pro-art oraz Radio ESKA, a honorowy patronat pani Prezydent Miasta Ostrowa Beata Klimek.

 

 

(źródło: Facebook-strona szkoły)