W czwartek, 26 października, w Kościele parafialnym pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP i Św. Mikołaja  w Grabowie nad Prosną, wspólnota wychowawcza Publicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek w Grabowie animowała modlitwę różańcową w intencji katolickich dzieł misyjnych oraz misjonarzy i misjonarek.

Odmawiając Tajemnic Światła polecano Bogu ludzi ze wszystkich kontynentów świata, którzy nie słyszeli jeszcze o Jezusie oraz polecano te kraje, w których Ewangelia musi być głoszona z większą mocą. Dzieci modliły się za swoich  rówieśników z krajów misyjnych oraz za misjonarzy i misjonarki.

Przedszkolaki z poszczególnych grup wiekowych zanosiły flagi państw ze wszystkich kontynentów świata do stóp Matki Bożej, odmawiały także każdą dziesiątkę różańca w innym języku: polskim, angielskim, afrykańskim i włoskim.

Modlitwę różańcową poprzedziło świadectwo siostry Katarzyny Urbańskiej – salezjanki, która opowiedziała o swojej 32-letniej pracy w salezjańskich placówkach misyjnych: w Zambii, Tanzanii, Kenii, Rwandzie i w Nairobi.

Był to czas szczególnej modlitwy, która przypominała o dziele misyjnym Kościoła.

 

Redagowała: mrg Marzena Rycerska-Dera