Początek maja to tradycyjnie w grabowskim salezjańskim przedszkolu czas spotkania sześciolatków z terenu Miasta i Gminy Grabów nad Prosną oraz przedszkola z Kraszewic. Nie inaczej było i w tym roku.

We wtorek, 9 maja, wychowawczynie: siostra Joanna Kober, pani Monika Madej, paniMarzena Rycerska-Dera i paniAnna Lizakowska, zorganizowały „Talentiadę z Laurą i Dominikiem”. Celem spotkania nie była rywalizacja, ale odkrywanie w sobie talentów, prezentowanie ich rówieśnikom i czerpanie radości ze wspólnego spotkania. „Talentiada” miała również za zadanie przybliżyć dwie niezwykle ważne w salezjańskiej społeczności postacie: błogosławioną Laurę Vicuñę oraz świętego Dominika Savio.

Przedstawiciele oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w Marszałkach, Bobrownikach, Bukownicy, Grabowie nad Prosną oraz przedszkoli „Kolorowe Drzewo”, „Mali Odkrywcy” oraz Publicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek mieli okazję zespołowo układać puzzle, portretować swoje panie, tworzyć i odgadywać zagadki, prezentować przygotowane wcześniej wiersze i piosenki, uczestniczyli w konkurencjach sportowych i grze terenowej.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy ”Talentiady”  z rąk siostry dyrektor Elżbiety Wechterowicz otrzymali dyplomy, podziękowania oraz upominki. Po części konkursowej przedszkolaki udały się na słodki poczęstunek, miały również czas na wspólną, dowolną i radosną zabawę na placu przedszkolnym.

Monika Madej