O dorocznym pikniku rodzinnym w salezjańskim przedszkolu w Grabowie n/Prosną opowiedziała pani Monika Madej:
Ostatnia sobota maja to w grabowskim przedszkolu sióstr salezjanek czas na Piknik Rodzinny. Tradycja organizacji rodzinnego i radosnego spotkania w sobotnie popołudnie trwa już od wielu lat. Rada Rodziców, dyrektor i personel przedszkola dokładają wszelkich starań, aby wydarzenie to było wspaniałym spotkaniem całej przedszkolnej społeczności. Tak było i w tym roku.
Piknik Rodzinny rozpoczął się powitaniem wszystkich przez siostrę dyrektor Elżbietę Wechterowicz. Mimo psikusa, którego na początku sprawiła nam pogoda, po kilkunastu minutach przedszkolaki mogły zaprezentować swoje taneczne umiejętności, ćwiczone przez cały przedszkolny rok na zajęciach z panią Agatą Kurzawą. Po występie przedszkolaków przyszedł czas na naszych absolwentów – Adama i Sylwię, którzy na naszej przedszkolnej scenie zaprezentowali swoje niezwykłe umiejętności artystyczne.
Po części widowiskowej przyszedł czas na zabawę – dzieci mogły korzystać nie tylko ze sprzętów dostępnych na przedszkolnym placu, ale również z dmuchanych zamków i zabaw z animatorką. Panie z przedszkola jak zwykle przygotowały kąciki, w których można było zrobić bransoletki, breloczki, zwierzątka origami, zapleść kolorowe warkoczyki, zrobić zdjęcie w piknikowej fotobudce lub wykleić plasteliną drewniane kwiatki 3D.
Czas pomiędzy zabawami zarówno dzieci jak i rodzice mogli spędzić na rozmowach i odpoczynku przy przepysznym cieście, lodach, popcornie i kiełbaskach z grilla.
Rodzice wspaniale się zorganizowali i cały piknik jak zawsze okazał się bardzo udaną imprezą.