W dniach od 20 do 24 lipca 2018 roku w Pieszycach odbyło się Jubileuszowe spotkanie Młodych w Pieszycach w domu Sióstr Salezjanek. Uczestniczyło w nim ponad 80 młodzieży. Osobą odpowiedzialną za cały przebieg tego spotkania była s. Dorota Grzywacz, a współodpowiedzialnymi: s. Marta Napora, s. Elżbieta Młynarczyk. S. Magdalena Umecka, s. Anna Miecińska i s. Danuta Kowal i s. Lucyna Gocyła. Duchową pomocą służył ks. Mariusz Pupka – salezjanin.

Świadectwa młodych ludzi, którzy dzielą się swoimi wrażeniami po spotkaniu:

Jest to moje piąte Święto Młodych, a mniej więcej pięćdziesiąty wyjazd z Siostrami Salezjankami. Każde takie spotkanie wnosi do mojego życia wiele nowego. Poznaję wyjątkowych ludzi, których historie często pomagają mi inaczej spojrzeć na swoją własną drogę i dają nowe światło na moment, w którym aktualnie się znajduję. Na tegorocznym, jubileuszowym Święcie Młodych podobał mi się bardzo pokaz grupy Anthony Street. To wspaniali ludzie pełni pasji.

Przemek

Tematem spotkania X Święta Młodych było 1440, bo tyle minut ma doba – uczyliśmy się więc korzystać z naszego czasu. Bardzo ciekawymi osobami byli zaproszeni goście, którzy opowiedzieli nam o swoich pasjach i o tym jak oni spędzają czas wolny. Gościliśmy rekonstruktorów z Srebrnej Góry, wojskowego i księdza , który uprawia parkour.

Warte zapamiętania były adoracje, które umożliwiły zbliżenie się do Boga. Poza tym, Święto Młodych nie mogło obyć się, bez wyjścia w góry. Tym razem poszliśmy na Ślężę. Po wyczerpującej drodze uczestniczyliśmy we Mszy świętej na szczycie góry.

Jednym z ostatnich i zarazem najciekawszych punktów tego spotkania były warsztaty z grupą młodych, którzy pod przewodnictwem Ojca Cordiana Szwarca nauczyli nas nowych umiejętności i pozwolili odkryć w sobie nowe talenty. Wspaniałym zakończeniem tego dnia był pokaz, podczas którego nasi goście zaprezentowali nam wspaniałe układy z ogniem.

Cały wyjazd upłynął we wspaniałej atmosferze i dał mi nowe doświadczenia, które zostaną ze mną jeszcze na wiele lat.

Idalia

….i  jeszcze trochę fotkek