„Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny!” – te słowa Maryi stały się pieśnią wdzięczności i uwielbienia Wspólnoty św. Józefa i Wspólnoty bł Laury Vicuña z Dzierżoniowa, które w niedzielę 5 czerwca dziękowały Bogu za 100 lat obecności FMA w Polsce, ale także za 75 lat obecności w Dzierżoniowie.

Po momencie wprowadzenia historycznego, które przedstawiła s. Joanna Wojciechowska, dyrektorka Wspólnoty św. Józefa, rozpoczęła się uroczysta Eucharystia celebrowana przez ks. Jarosława Pizonia SDB. Dzień szczególny, bo Zesłania Ducha Świętego, sprawił że dzierżoniowska parafia zamieniła się w Wieczernik, w którym zarówno siostry jak i wychowankowie (obecni i byli), współpracownicy i dobrodzieje, uwielbiali Boga za ogrom łask, którego doświadczyły Córki Maryi Wspomożycielki przez lata pobytu w Dzierżoniowie. Wyjątkowość tego dnia podkreśliła nie tylko uroczysta oprawa i rozbudowana liturgia, ale także połączone siły dzieci z przedszkola, szkoły i oratorium, które razem stworzyły jubileuszową scholę.

Po zakończonej Eucharystii rozpoczął się Jubileuszowy Festyn Przedszkolny, na którym nie mogło zabraknąć malowanych buziek, radosnych tańców czy smakołyków do skosztowania.

s. Angelika Piechocka FMA

fot. s. Agnieszka Bednarczyk FMA