W sobotę 13 maja, w godzinach popołudniowych, w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie odbył się długo wyczekiwany Festyn Rodzinny. Połączony był z uroczystą Mszą Świętą w kościele pw. św. Jerzego w Dzierżoniowie, której przewodniczył ksiądz Grzegorz Dłużniak SDB.

W tym roku oprócz przedszkolaków z rodzinami, zaproszeni zostali także absolwenci oraz inne osoby, które chciały poznać i obejrzeć przedszkole w ramach „dnia otwartego”.

Pracownicy przedszkola wraz z rodzicami przygotowali na ten dzień mnóstwo atrakcji. Wszystko po to, by z twarzy dzieci przez cały czas nie schodził uśmiech. W programie wspaniałej rodzinnej zabawy były między innymi: wesołe licytacje, kiermasz, konkursy z nagrodami, zwiedzanie przedszkola, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, a także turniej szachowy. Wspaniałą atrakcją okazał się też wóz strażacki oraz amerykański samochód policyjny. Nie zabrakło oczywiście przepysznych kiełbasek z grilla oraz słodkości w postaci wyśmienitych wypieków.

Zarówno dzieci jak i dorośli bawili się świetnie, a dzień festynu na pewno na długo zostanie w pamięci przywołując radosne wspomnienia. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.

Dorota Tomska Kuriata