24 maja 2020 r. w Niedzielę Wniebowstąpienia, w dzień Maryi Wspomożycielki wspólnota Sióstr Salezjanek z Pieszyc wraz Siostrami Jubilatkami: s. Apolonią Stempiń, s. Jadwigą Jakubiec i s. Mirosławą Pogorzelską dziękowała w czasie Eucharystii za dar Ich życia i wielbiła Boga za 60. lat profesji zakonnej.

Nieżyjąca już Matka Generalna Zgromadzenia Sióstr Salezjanek Antonia Colombo powiedziała:

„Wierność to trud siewu i radości zbiorów, urodzaju i suszy, urodzaju i suszy, walka o zwycięstwo i szczęście….Nie przestrasza rzeczywistość, gdy w sercach jest pewność przymierza, które jawi się każdego dnia wcześniej niż słońce, a serce jest gotowe na przyjęcie woli Pana.”

Siostry Jubilatki 60 lat temu, jako młode dziewczyny zadecydowały , że ich życie będzie należało całkowicie do Chrystusa.

Osoby powołane do życia zakonnego kochają inaczej, jeszcze głębiej i szerzej, niż to jest w „świecie.”  Kochają zwłaszcza tych, których nikt nie kocha. W życiu zakonnym praktykuje się: czystość, posłuszeństwo i ubóstwo. Żyje się we wspólnocie, a to  czasem nie jest proste…

W ciągu całego dnia, w różnych momentach,  wspólnota wyrażała wdzięczność s. Apolonii , s. Jadwidze i s. Mirosławie za ich nieustaną wierność składaną dzień po dniu, rok po roku przez 60 lat przeplataną tym co piękne i trudne.

Wspólne świętowanie było źródłem radości i wzruszeń nie tylko dla Jubilatek, ale dla każdej Siostry bo wierność umacnia się świadectwem wierności innych.

JUBILATE DEO!

p.s. Życzymy Siostrom Jubilatkom pięknego świętowania przez następne dni, a oprócz sił i zdrowia na dalsze lata życia i posługiwania przede wszystkim radości, która wypływa ze spełniania się w powołaniu zakonnym.