Dnia 29.05.2019 r. w Parafii p.w Niepokalanego Serca Maryi i Św. Mikołaja w Grabowie nad Prosną odbyła się wizytacja pasterska ks. bpa Stanisława Napierały. Z tej okazji ks. Biskup odwiedził też nasze Przedszkole.

O godz. 10.00 dzieci z wszystkich grup wraz z Siostrami i pracownikami spotkali się w jednej sal, aby przywitać ks. Biskupa, który przybył z ks. Kanonikiem Eugeniuszem Synowcem oraz grabowskim proboszczem ks. kanonikiem Ryszardem Ryńcem.

Po przywitaniu wierszem i piosenką, każda z pięciu grup przedstawiła się ukazując swojego Patrona grupy: Radosne Aniołki, Dzieci Maryi, Promyczki Jezusa, Pomocnicy św. Józefa oraz Przyjaciele Main Janka. Dzieci wręczyły upominek – udekorowany przez każdą z grup obraz Józefa Kaliskiego. Ks. Biskup skierował słowo do dzieci, sióstr i pracowników, zauważając radość i poczucie bezpieczeństwa dzieci w naszym Przedszkolu.

Po pożegnaniu dzieci ks. Biskup spotkał się ze wspólnotą Sióstr Salezjanek.

s. Magdalena Mańkowska