16 listopada 2017 r. w Publicznym Przedszkolu Sióstr Salezjanek w Grabowie nad Prosną odbyło się spotkanie „Niebiescy Posłańcy”.

Uczestniczyły w nim trzyosobowe zespoły dzieci 6 – letnich wraz z nauczycielami z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu Miasta i Gminy Grabów nad Prosną. Swoją obecnością zaszczycili nas pan burmistrz Zenon Cegła oraz pani wicedyrektor Szkoły Podstawowej  im. UNICEF w Grabowie nad Prosną Małgorzata Dembek.

Spotkanie miało na celu: uświadomienie ciągłej obecności Aniołów pośród nas, pogłębienie wiedzy o nich oraz integrację dzieci. Prezentacja zespołów w postaci scenki, piosenek, wierszy poprzedziła zadania i zabawy. Uczestnicy spotkania: rozpoznawali na obrazkach  i podpisywali Anioły, układali puzzle, rozwiązywali zagadki, pokonywali tor przeszkód, wykonali pracę plastyczną itp.

Dyplomy uczestnictwa oraz drobne upominki wręczyli dzieciom p. burmistrz Zenon Cegła, s. dyr. Przedszkola Sióstr Salezjanek w Grabowie Monika Kanafa i ks. Paweł Filipiak.

Spotkanie upłynęło w salezjańskiej radosnej atmosferze współpracy i dzielenia się wiedzą o Aniele Stróżu, Michale i Gabrielu. Niech Aniołowie czuwają nad nami, prowadzą nas bezpieczną drogą i będą zawsze z nami.

Anna Woziwodzka