Czas zbliżającego się ADWENTU przyniesie wiele ciekawych propozycji, by dobrze i owocnie przeżyć oczekiwanie na przyjście Zbawiciela. Jedną z nich jest „Adwentowy Gambit” zrealizowany przez „Niedzielę Wrocławską”! Od 28 listopada, czyli od I Niedzieli Adwentu, na kanale YouTube „Niedziela Wrocławska” codziennie o 6 rano będą się pojawiać filmiki, kolejne odcinki tej adwentowej przygody.

Co ciekawe, główną bohaterką będzie… s. Laura Meozzi! A wszystko z okazji 100-lecia obecności Sióstr salezjanek na ziemiach polskich. Pomysłodawca inicjatywy, ksiądz Łukasz Romańczuk, redaktor odpowiedzialny za Niedzielę Wrocławską, zaprosił do współpracy siostrę Agnieszkę Bednarczyk. Jak sam wyjaśnia:

«„Adwentowy Gambit” został przygotowany w koncepcji dialogu, który odbywa się przy grze w szachy. Moim zdaniem szachy mają bardzo wiele odniesień do Ewangelii i codziennego życia. Jest to niesamowita gra rozwijająca umysł. A skoro na co dzień chcemy żyć słowem Bożym, a w wolnych chwilach gramy w szachy, to dlaczego tego nie połączyć? Stąd też podjęliśmy się takiego trudu, aby spróbować to wszystko połączyć. Czy nam się udało? Zachęcamy do obejrzenia i wspólnego towarzyszenia w czasie adwentu».

YouTube: https://www.youtube.com/NiedzielaWroclawska

źródło: https://wroclaw.niedziela.pl/artykul/74473/AdwentowyGambit-od-28-listopada-na-kanale?fbclid=IwAR2APiOcEn6z66UXaQ4Ta-pHFyiq6vfWBx3s9q4Yd-x8hiqerPEk-G8G6Rs

foto: ks. Łukasz Romańczuk