Dnia 24 sierpnia 2020 roku w Chocianowie (diecezja legnicka) w niewielkim kościółku p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny śluby wieczyste złożyła s. Natalia Roman Córka Maryi Wspomożycielki z Inspektorii Wrocławskiej.

Swoje „TAK” Bogu na wieki s. Natalia złożyła na ręce s. Inspektorki Anny Świątek oraz wobec licznie zgromadzonych kapłanów, Sióstr, rodziny, przyjaciół i wiernych.

Głównym celebransem tej pięknej uroczystości był ks. Dariusz Szyszka, salezjanin z Marszałek.

W czasie homilii ks. Dariusz powiedział m.in., że prawdziwe szczęście jest tam, gdzie jest wola Boża.  Zwrócił uwagę na ważność krzyża w życiu człowieka. Trzy gwoździe, to rady ewangeliczne. Lewa ręka – ślub czystości, ukazuje serce; prawa ręka – ślub ubóstwa, umiar; nogi – ślub posłuszeństwa – wypełnianie woli Bożej.

Na koniec Mszy św. s. Natalia podziękowała przełożonym, kapłanom, wszystkim swoim bliskim za duchowe, przyjacielskie towarzyszenie jej w kroczeniu każdego dnia za Chrystusem, a młodzież z Pieszyc przedstawiła krótką scenkę o dwóch kolumnach ze snu św. Jana Bosko i złożyła życzenia.  Oprawę muzyczną przygotowała s. Elżbieta Młynarczyk oraz chocianowski parafialny zespół muzyczny.

Po Mszy św. była wspólna Agapa.

Siostrze Natalii składamy wiele łask Bożych w wiernej realizacji powołania salezjańskiego i opieki Maryi Wspomożycielki.

Nie przez przypadek s. Natalia składała śluby wieczyste 24 sierpnia. W tym dniu bowiem przypadła 78 rocznica męczeńskiej śmierci pięciu błogosławionych wychowanków salezjańskich z Poznania – Czesława Jóźwiaka, Edwarda Kaźmierskiego, Franciszka Kęsego, Edwarda Klinika i Jarogniewa Wojciechowskiego. Zginęli za miłość do Boga, Maryi i Ojczyzny. Siostra Natalia jest Ich wielką czcicielką.

 

 

foto: s. Maria