o_nas

Córki Maryi Wspomożycielki

Nazwa oficjalna

Siostry Salezjanki

Nazwa popularna

5 sierpnia 1872

Data powstania

Św. Jan Bosko

Założyciel

Św. Maria D. Mazzarello

Współzałożycielka

My CÓRKI MARYI WSPOMOŻYCIELKI znane jako Siostry Salezjanki, zostałyśmy założone przez księdza Bosko jako wotum wdzięczności za łaski jakimi Bóg obdarzał jego dzieło apostolskie przez przyczynę Maryi Wspomożenie Wiernych. Ksiądz Bosko chciał, byśmy były żywym pomnikiem wdzięczności Matce Bożej.

Jesteśmy kobietami konsekrowanymi, które żyjąc we wspólnocie i będąc jednocześnie wśród ludzi, wyrażamy naszą miłość do Chrystusa w duchu Da mihi animas, cetera tolleDaj mi dusze, resztę zabierz, szczególnie poprzez integralne wychowanie młodego człowieka na uczciwego obywatela i dobrego chrześcijanina.

Eucharystia jest centrum naszego dnia. Sercem każdego domu Jezus Chrystus obecny w tabernakulum. W swoich modlitwach polecamy Bogu każdego dnia wszystkie intencje świata, Kościoła, Ojca świętego, a w sposób szczególny ludzi młodych.

Skrót nazwy Zgromadzenia FMA wywodzi się od międzynarodowego włoskiego tytułu: Figlie di Maria Ausiliatrice. W Polsce używamy również skrótu CMW, który wywodzi się z polskiej nazwy Zgromadzenia.

Pracujemy na pięciu kontynentach świata w 94 krajach.

W Polsce pracujemy w dwóch Inspektoriach warszawskiej i wrocławskiej.

Do Domu Ojca odeszło już 16 398 Córek Maryi Wspomożycielki.

Salezjanek na świecie

Kraje świata

Salezjanek w Polsce

Wspólnoty w Polsce